A hajrában veszített mérkőzést a PVSK-VEOLIA

2022. január 20. 17:13 2022. jan. 20. 17:13

Szerdán 18 órától a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely együttesével játszott bajnoki mérkőzést a VEOLIA-PVSK. A listavezető elleni mérkőzésen vesztenivaló nélkül léptek pályára a pécsiek. Harminc percen keresztül a hazai várakozás teljesült, majd a 4. negyedben érvényesült a papírforma.

Ivosev két sikeres büntetőjével indult a pontszerzési verseny a két csapat között, Bryson közép távolról talált a zsákban 4-0 a 3. perc közepén. Goloman 2+1 dobással módosított az eredményen, 4-3 a 4. percben, majd Illés Máté a pécsiek irányítója begyűjtötte a mérkőzés első tripláját, 7-3.  Az 5. percben Goloman 7-7-re alakította át az eredményjelzőn a mérkőzés állását. Hawkins és a válogatott Perl volt eredményes és a vendégek átvették a vezetést a 6. percben 9-10. Brkic sokadik próbálkozásból két dobás is beesett a kosárba, 13-12 a 7. perc végén. Távolról Jones dobása 3 pontot ért, 16-14 a 8. perc végén. Jones dobása ismét hármat ért, 19-14 a 9. perc közepén. Perl az első negyedben dobott 8 pontjával 21-20-ra zárták a negyedet.

A hazai oldalon Brkic, a vendégeknél Perl kezdte a pontszerzést a második negyedben, 25-22 a 11. percben.  A Falco csapatából a kezdő ötösből Váradi is betalált, a PVSK-ból Bryson távolról 32-31 15. percben. Szombathely csapatából Söveggyártó megszerezte csapata első tripláját, 34-33 a16. perc végén. Időnként Keller pontjaival vezetést szerzett a vendégcsapat. 34-37, a 17. percben. A 19. percben 36-40, időt kértek a hazaiak. Bryson zsákolásból 2 pontot gyűjtött, és hosszú szünetre vonultak a csapatok, 38-40.

Illés pontjaival kezdődött a 3. negyed, fordítottak a pécsiek, 48-44. A vendégek edzője időt is kért a 23. percben.  Bryson a harmadik tripláját érte el, 54-48, a 25. percben. A pécsi csapatkapitány, Biró Olivér is feliratkozott a tripla dobok közé, 57-50 a 26. percben. A Szombathely csapatából a Horvátországból igazolt Barac a kispadról érkezett és dobott 4 pontot, 59-58 a 29. perc elején. Elmaradt pécsi védekezés és vendég pont, 59-60 a 3. negyed végén.

A 4. negyedben beindult a Falco pontgyártása. A 35. percben fordítottak a vendégek 65-74. A vendégek nagyot javítottak lepattanószerzésben 33-nál tartanak, a Pécs 27-nél. Potyogtak a pontok, 67-80 hazai időkérés, a 37. percben. Perl Zoltán mindenhonnan betalált. Legtöbbet töltött a pályán. Védekezésben is nagyot alakított, sokat tett a Falco gyözelméhez. A PVSK 30 percen keresztül remek ellenfele volt a listavezetőnek. Érett is a meglepetés, ám a záró negyedben a dobások nem mindig sikerültek. A lepattanólabdák is többször kerültek a Szombathelyhez. A találkozó 77-88 al zárult.

Andrija Csirics a PVSK-VEOLIA vezető edzője elmondta, tudták, hogy a Szombathely egy erős csapat, 35 percig tartottuk magunkat, majd elfáradtunk. A vendégek lepattanószerzésben és gyors indításokban sikeresebbek voltak, mint mi.