Kiütötte a BEAC női kosárlabda csapatot az NKA együttese

2024. április 13. 10:52 2024. ápr. 13. 10:52

Pénteken, az E.ON ELTE BEAC együttesét fogadta az NKA UNIVERSITAS Pécs női kosárlabda csapata a rájátszás első körében. A pécsi vendéglátók célja nem lehet más, mint a továbbjutás és az ötödik hely megszerzése a 2023-2024 évi női kosárlabda bajnokság élvonalában. Az akadémisták már az első negyedben nagyon verték a fővárosi egyetemistákat, 32-17 volt az eredmény.

A rájátszásban elsőként az E.ON ELTE BEAC ellen két győzelmet kellett szerezni, ezt követően pedig TFSE-MTK – Vasas Akadémia párosítás továbbjutója az ellenfél. Ez azonban még jóval odébb van, egyrészt túl kell jutni az egyetemistákon, másrészt kivárni, hogy lezáruljon a másik párharc. Ez utóbbi április 24. előtt biztos nem ér véget, ha három mérkőzés szükséges a két fővárosi együttesnek, akkor csak április 27-én dől el, hogy melyik csapat játszik az ötödik, melyik a hetedik helyért. Meglehetősen friss emlékei vannak az NKA együttesnek az E.ON ELTE BEAC csapatáról, az alapszakasz utolsó fordulójában a Gabányi László Sportcsarnokban 81-71-re megnyert mérkőzést az utolsó negyedben tudták a maguk javára fordítani. A rájátszásban már KO sikert ért el az Akadémia a Füzy Ákos nevű center pályán Pécsett a 102-57-es eredményével.

Az NKA 12-2-es rajtot vet a mérkőzés első negyedében, majd negyedről negyedre emelkedett a gyűjtött pontok száma. A pécsi siker egy pillanatig nem forgott veszélyben. A mérkőzésen minden játékos játéklehetőséget kapott. A pályára küldött kosarasok mind 10 percnél többet töltöttek a pályán. Ahogy megszoktuk Wallace parádézott. Írhatjuk, hogy a mérkőzés legjobbja volt. Legtöbb pontot gyűjtötte annak ellenére, hogy edzője sok pihenőt adott számára.

Pécs: Tadic 5/3, WENINGER 12/6, M. WILLIAMS 21/9, Mérész 7, P. WILLIAMS 8. Csere: Kiss A. 7/3, Smailbegovic 3, Laczkó 6/3, WALLACE 25/2, Olawuyi 8. Vezetőedző: Jovan Gorec.

BEAC: Morgan 12/3, Angyal 10, Milkovics 5/3, Tóth F. 9/3, Ozola 6/3. Csere: Juhász A. 3/3, Orosz, Drahos 5, Gábor 2, Zsámár 3/3, Katona B. 2, Szauter. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.

NKA UNIVERSITAS PÉCS- E.ON ELTE BEAC 102-57

( 32-17, 28-12, 17-12, 25-16)