Az erő elfogyott, újabb PINKK vereség

2022. október 29. 20:48 2022. okt. 29. 20:48

A 2022-2023 évi NB I-es női kosárlabda bajnokságban második alkalommal nézett szembe egymással a PINKK Pécsi 424 az Euroliga szereplő Szekszárd gárdájával. Október elején, egy januárról előrehozott mérkőzésen szenvedtek vereséget idegenben a pécsiek. A mérlegen szombat este, a PVSK NKA Szamosi Nándor Sportcsarnokban nem sikerült javítani.

PINKK Pécsi 424- ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 60-97

(17-24, 15-22, 12-30, 16-21)

A Szekszárd a hétközben Prágában debütált a nemzetközi porondon, szoros összecsapáson szenvedtek vereséget. A PINKK a múlt héten a Cegléd ellen még a találkozó 28. percében is vezetett, utána azonban kiütközött a fáradtság. Ennek a mérkőzésnek az első három negyedére építve reménykedtek az előre lépésben. Írhatjuk, hogy a fáradság ismét jelentkezett a Szekszárd elleni találkozón is. Az „atomosok” megérdemelten ismét győzelemét értek el a PINKK ellen.

Kovács Kitti, a PINKK centerének távoli labdája hullott a zsákba, 3-0. Hamar érkezett a válasz Wallace részéről 3-2. A 4. percben 7-9. Ezt követően a Szekszárd sikeres dobásai folyamatosan szaporodtak 15-19 a 8. percben. Vivians dobásával, 17-24 a negyed végén. A Szekszárd remekül gyűjtötte a lepattanókat, a pécsieknek ez kevésbé sikerült, így tudott a vendég gárda 7 pontos előnyt kiharcolni 10 perc után.

A második negyed Bojtár Boglárka triplájával kezdődött. Tenyér közelről volt eredményes 5-0-ás pécsi siker a második negyedben, 22-24. Boros Júlia és a 19 éves Miklós Melinda a kispadról érkezve dobott 5 pontot, 23-31, a 15. percben. Goree 16 perc alatt őt gólpassznál tart és 9 pont a neve mellett, 25-36. A PINKK több büntetőt is hibázott. A 19. percben 32-44 hazai időkérés. A nagy szünet előtti utolsó másodpercben a Szekszárd talált a hazai zsákba, 32-46.

A harmadik negyedben a pontgyűjtés a szekszárdi Hebard kezdte, majd Miklós folytatta, 32-50. A PINKK a 22. perc elején Kovács Kitti révén szépített, 34-50. Zivaljevic triplát dobott, 25. perc alatt a pécsiek legeredményesebb játékosa, 9 ponttal, 37-52. Goree bedobta a 17. pontját, Kovács Dénes hazai tréner, a 26. percben 40-61-es állásnál időt kért. A vendégeknél, a 18 éves Holcz Erika is játéklehetőséget kapott mesterétől, Zsejko Dokicstól. Fáradtnak tűntek a PINKK játékosai a harmadik negyed végére, szaporodott az eladott labdák száma, dobások se estek mind a kosárba, 30 perc után 44-76.

A negyedik negyedben, a szekszárdi vezetőedző ismételten időt kért. Feltételezhető, hogy taktikai figurákat rajzolt és mondott el a játékosainak, a 33. percben 54-80. A statisztikai számokat figyelve nagy különbséget láttunk lepattanó szerzésben. A Szekszárd 51 alkalommal szerezte meg a labdát a gyűrű közelében, a PINKK-nek 28 alkalommal sikerült. A vendégek 28 gólpasszával szemben, a hazaiak 12 alkalommal voltak sikeresek.