Sikeres volt az első lépés a PEAC-Pécs számára

2021. április 1. 20:06 2021. ápr. 1. 20:06

Négy évvel ezelőtti történet ismétlődik a PEAC-Pécs NB I-es női kosárlabda csapatánál. Sarok Nikiék a 2016-2017-es idény play-offjában ugyanígy az 5-8 helyért játszottak a Vasas Akadémia csapatával, mint a 2020-2021 évi bajnokság zárószakaszában. A küzdelmek a Lauber Dezső sportcsarnokban csütörtök este kezdődtek.

A két csapat eddigi mérlege a pécsiek számára kedvező. A lejátszott 21 mérkőzésből a PEAC-Pécs 19 találkozón több pontot dobott, mint az ellenfele. A négy évvel ezelőtti párharcból a pécsi lányok jöttek ki győztesen. Nyertek Pécsett és a Pasaréti csarnokban is. A felsőházi küzdelmekből a Vasas Akadémia útját a Sopron, a PEAC-Pécsét a Diósgyőr akadályozta meg.  Kiss Virágot szorongatták, 4 büntetőt is dobhatott hibátlanul, közelről is betalált, a 6 pont pécsi vezetést eredményezett, 8-5, az 5. percben. A vendégoldalon az amerikai center, Fraser büntetőkkel és pontot érő közeli dobással segítette csapatát, 13-7, a 7. percben. A csapatkapitány, Sarok triplájával növelte az előnyt, 19-9, a 9. percében. Kiss pihent, Sánta közelről távolról eredményes volt, első negyed végén, 21-9. A szerb Smailbegovic dobásai sikeresek, 32-24, a 17. percben. A pécsi együttesbe Strautmene védő és támadó lepattanókat is sorra begyűjtötte 32-26 a 18. percben. A hazai idegenlégiós Andusic több labdát eladott. Ez azt eredményezte, hogy pontszerzésben közelített a VASAS a PEAC-hoz, 37-29 a hosszú szünet előtt. Nagyon jó ütemben szórta dobásait Smailbegovic 47-48, a 28. percben. Először vezettek a vendégek. A vendégek három játékosa a cserepadról hozott 14 pontot. A hazaiaknál egyedül Sarok volt sikeres 8 ponttal. Három negyed után 51-52. A pécsi edzőnek vigyázni kell Kiss Virágra, hogy mikor küldi a pályára. A pécsi center 3 negyed alatt begyűjtött 4 hibát. A másik oldalon szintén 4 hibával rendelkezik Fraser is. Egyre jobban hiányzik a pécsi csapatban a betegségek miatt hiányzó Szűcs Réka, Kaposi Pálma, Wentzer Nóra. A pécsi idegenlégiósok Andusic és Dudasova kezdett feljavulni és 59-59 re formázták az eredményt, a 35. percben. A PEAC az első negyedben irányította a játékot. A második és a harmadik negyedben a VASAS dobások sikerültek jobban. A 4. negyedben felváltva vezettek a csapatok. Közben kipontozódott pécsiektől Kiss, a vendégektől Tóth Orsolya. Pécsi szempontból a legjobbkor hibázott 2 büntetőt Fraser és pécsi időkérés a 39. percben 67-64-es állásnál. Andusic a végjátékban nem tudott hibázni, a szerb játékos büntetőivel fejeződött be a mérkőzés, 71-68-as eredménnyel.

Folytatás szombaton Budapesten, VASAS siker esetén a mindent eldöntő mérkőzést kedden játsszák le Pécsett.