Szurkolók nélkül lejátszott mérkőzést nyert a PVSK-Veolia

2020. március 12. 13:04 2020. márc. 12. 13:04

Az alsóházban szereplő Kaposvári KK otthonába látogatott szerda este a PVSK-VEOLIA férfi NB 1-es kosárlabdacsapata. Órákkal a találkozó megkezdése előtt a kormány veszélyhelyzetet rendelt el, ami miatt zárt kapus  mérkőzéseket kellett tartani.  A kaposvári gárda vezetői már a szerdai mérkőzésre sem engedtek be szurkolókat.

Az eddigi teljesítmények alapján a PVSK biztosan a felsőházban folytatja a küzdelmeket közel egy hét múlva. A vendéglátó Kaposvárnál nem véletlenül volt edzőcsere, de Sztojan Ivkovics sem tudott javítani a csapat teljesítményén.  A pécsi mester Dragan Alekszics bravúrt ért el. A 20. forduló edzőjének választották, emlékezve arra, hogy a ZTE ellen a csapat a második hosszabbítás után nyerte meg a  mérkőzést.

A szurkolók nélküli mérkőzésen a kaposvári oldalon Cararevic, pécsi oldalon Tuják kezdte  a pontgyártást, 2-2.  Diggs tripla az 5. percben 9-14. A PVSK 5 perc alatt begyűjtött 4 csapathibát. 7 perc alatt 7 pécsi és 6 kaposvári játékos már a pályán volt. Budimir ritkán ad el labdát, most megtörtént, de gyorsan javított és pontot szerzett, 15-22.  A negyedet 17-22-vel zárták a csapatok.

A folytatásban Smith, Diggs szórta a pontokat, 25-50 volt az állás a 15. percben. A negyedben Kaposvár 5 perc alatt 5 csapathibát gyűjtött, akár dobálhatnák a büntetőket  pécsi faultok esetén. Nem ez történik, Aiken zsákol, 27-34 a 18. percben. Pécs hullámvölgyben, eladott labdák, rossz büntetők, 32-34 a 20. percben. Smith odaüt, 33-34 az eredményjelzőn 20 perc után.

A hosszú szünet után Horti zsákolt, majd technikai hibát kapott, 35-38 a 23. percben. Smith közelről és távolról eredményes 40-51  a 27. percben. Hazai időkérés. Pécs sokkal jobban dob, mint ellenfele, 30 perc után 48-57. .

A negyedik negyedben Ciric megmutatja hogyan kell eladni a labdát. Ezt követően Budimir parádézik, büntetőket dob csont nélkül, majd triplája is jó, 50-66 a 33. percben. Kaposvár csapatából Hendlein javít, 52-66. A PVSK továbbra is jobban dob, kevesebb eladott labdája van, min a somogyi együttesnek,  68-76 a 38. percben. Smith dob két büntetőt, vége a mérkőzésnek, 73-86.

Bán Gábor és Dragan Aleksic - Fotó: Pécsi STOP

Mérkőzés után Bán Gábort, a PVSK-VEOLIA  ügyvezetőjét kértük értékelésre. Mint elmondta, furcsa volt üres lelátó előtt játszani, a két U 20-as csapat nézhette meg a mérkőzést. Az ügyvezető szerint normális, hogy a koronavírusra tekintettel a Kaposvár már szerda este életbe léptette a kormány éjféltől előirt rendelkezését. A PVSK végig jobban fókuszált, jobban játszott, megérdemelten nyertünk - mondta el.

Kaposvári KK-PVSK-VEOLIA  73-86

(17--22, 16-12, 15-23, 25-29)

Forrás: Pécsi STOP