Ismét a régi kerékvágásban PVSK kosarasai, újra 100 pont fölött dobtak

2022. november 14. 15:18 2022. nov. 14. 15:18

Szombaton este ismét hazai bajnokit játszott az NB I. B Piros csoportjában, a PVSK-VEOLIA a Phoenix MT Fót csapatával. Azt már megtanulhatta a hazai gárda, hogy senki ellen sem szabad biztosra menni előzetesen, így igaz ez a Fót csapatára is. A vendégek nyolc kör után a 11. helyen állnak a tabellán, 3 győzelmük mellett 5 vereséggel. Sokat elmond erejükről, hogy három sikerüket a Nagykőrös mellett a DEAC U23 és a BKG ellen aratták.

PVSK-VEOLIA - Phoenix MT Fót 111-70

( 19-18, 24-13, 30-22, 38-17)

Nincs mit szépíteni a dolgon, az előző forduló nagyon nem úgy sikerült, ahogyan azt elterveztük, elszenvedtük ugyanis idei első vereségünket, méghozzá a BKG otthonában. Szerencsénk, hogy azt a megelőző hibátlan mutatónknak hála, így is maradtunk a tabella elején - nyilatkozta a mérkőzés előtt Juhász Olivér, a PVSK-VEOLIA vezetőedzője.

A mérkőzésen a pontgyártás hibás dobások nélkül kezdődött. Mindkét oldalon beestek a zsákba a labdák, 4-8 a 3. percben. A parketta törlésére is szükség volt. Juhos a mérkőzés első hárompontosát bevágta a 4. percben 9-8. Újabb Juhos tripla, majd Halász is betalált távolról 15-12. Másodpercekre átvették a vezetést a vendégek, 17-18 a 9. percben, Tóth Norbi tudott fordítani 19-18.

Ismét a vendégek vezettek. Bonifert közeli dobásával, 19-20. Ismét Tóth fordított, 23-20 a 12. percben. A vendégek mestere időt kért. Halász végig vezette a labdát a pályán és látványos dobással növelte a hazaiak előnyét, 30-22 a 14. percben. A Fót csapatából Saniago dobta az első hármasat a 18. perc végén, 41-27. A negyededet Katona Bence közeli találata zárta, 45-31.

A harmadik és a negyedik negyed Juhos Levente és Katona Bence pont párharcáról is szólhatott. A pécsi játékos 21/9, a vendég 23/3 eredménnyel zárta a 40 perces találkozót. Juhos a triplák mellett zsákolt is a közönség örömére. A pécsi sikert nem a két játékos teljesítménye döntötte el a PVSK-VEOLIA minden játékosa gyártotta a pontokat. Öten dobtak 10 pont felett, hárman 9 pont került a nevük mellé. A másik oldalon hárman dobtak 10 pont felett. A pécsi siker mellé írhatjuk, hogy a 11 eladott labda ideális szám, ha ebben a mutatóban a vendégek 22 eladott labdáját olvassuk.

Juhász Olivér, a PVSK-VEOLIA vezetőedzője: - Abban a pillanatban, hogy rendbe raktuk a védekezést, onnantól kezdve nem volt kérdés, hogy ki fogja megnyerni a mérkőzést. Gratulálok a srácoknak, nagyon jól védekeztek 35 percen keresztül, innentől a támadásunkban is ritmus volt, önzetlenek voltunk, szépen játszottunk. Jó volt részese lenni ennek a mérkőzésnek.