Hat gólt láttak a szurkolók, a Szentlőrinc MTK mérkőzésen

2022. augusztus 8. 16:04 2022. aug. 8. 16:04

Július utolsó napján elrajtolt az NB II-es labdarúgó csapatok bajnoksága. Baranya megyében évtizedek óta nem fordult elő, hogy az NB II-es bajnokságban három csapat: a PMFC, Kozármisleny és a Szentlőrinc is rajthoz állhatott. A 2022-2023 évi bajnokságban új sorozat kezdődött. A három együttes közül a PMFC játszott hazai pályán és hozta a kötelezőt. Nem így tett Baranya másik két csapata, vereséget szenvedtek. Augusztus első hétvégéjén, hazai pályán bizonyíthatott a Misleny és a Lőrinc is.

Sokak szerint az MTK Budapest toronymagasan nyeri meg a bajnokságot, egy év elteltével visszatérhet az élvonalba. Sokan fogalmaztak úgy, hogy a Szentlőrinc számára majd a harmadik fordulóban kezdődik el a bajnokság. Persze, van benne igazság, hogy a Gyirmót és az MTK ellen nem a baranyai csapat az esélyes. Ettől függetlenül ezzel a kijelentéssel nem lehet azonosulni: az előző két szezonban is megmutatták, hogy ebben az osztályban mindenkit le tudnak győzni, mindenkit meg tudnak verni.

Leendő ellenfél, az MTK kétségtelenül bivalyerős csapat, amelynek ezzel a játékos kerettel vissza is kell kerülnie az NB I-be. A fővárosiakat immár a Pakssal szép sikereket elérő Bognár György irányítja, a támadószekcióban pedig olyan futballisták szerepelnek, mint a válogatott Bognár István, Futács Márkó, Németh Krisztián, Stieber Zoltán… Nem lesz könnyű dolgunk, annyi szent. Ugyanakkor az első fordulóban a Szeged is megmutatta, hogy az MTK sem sebezhetetlen, kiélezett, kemény meccsre, nagy csatára kényszeríttette a fővárosi kék-fehéreket – fogalmazott a Szentlőrinc vezetőedzője.

– Most az osztály egyik legkiemelkedőbb csapatával találkozunk. Mindenki tisztában van vele, milyen játékerőt képvisel az MTK, nem mi vagyunk az esélyesek, ugyanakkor az utóbbi szezonokban jó néhány meglepő eredmény született az NB II-ben. Szeretnénk mi szolgáltatni a forduló legnagyobb meglepetését! fogalmazott Jeremiás Gergő, a hazai csapatvezető edzője. Nem sok hiányzott a meglepetéshez:

12. perc: Vezetett a Szentlőrinc! Daróczi vette észre a nagyszerűen beinduló Németh Eriket, aki elé pontosan oda is tette a labdát. A társ nem is habozott, és 14 méterről kicsit jobbról a jobb alsóba passzolt. 1–0

33. perc: Egyenlített az MTK! Nagyszerű indítást kapott Németh Krisztián mélységből, nyolc méterről ballal kapásból a bal alsóba gurította a lágyan hulló labdát. 1–1

39. perc: Vezet az MTK! Egy bal oldali támadás végén Nagy Zsombor talált teret magának, a labdát pedig kapásból lőtte a bal alsóba. 1–2 , Prokop Rostitislav a hazai kapuban csak nézni tudta a labda ívét.

63. perc: Ismét betalál az MTK! Stieber passzolta fel Futácsra a labdát, majd kapta vissza a társtól, két csel után pedig a kapu jobb oldalába lőtt. 1–3. Több védő csak nézte a vendégek támadásszövést.

78. perc: Szépít a Szentlőrinc! A csereként pályára lépő, Csörgő Raul lépett ki egy kontra végén, és gurított jobból a jobb alsóba. A labda végig gurult a gólvonal előtt majd bepörgött a vonal mögé. Tegyük hozzá, hogy Csörgő kihasználta fizikai erejét Nagy Zsomborral szemben, aki a hazai lövést már a földön fekve nézte, 2-3.

80. perc: Egyenlít a Szentlőrinc! Mervó szólózott végig az MTK térfelén, nem sokat törödött az MTK védőkkel, majd 15 méterről jobbal kilőtte a bal alsót! 3–3

SZENTLŐRINC–MTK BUDAPEST 3–3 (1–1)
Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 1100 néző. Vezette: Molnár Attila (Máyer Gábor, Ország Péter)
SZENTLŐRINC: Prokop – Havas, Keresztes B., Nagy Zs. R. – Erdélyi (Farkas M., 70.), Papp G., Németh E., László D. (Németh M., 70.) – Daróczi (Csilus, 61.), Rétyi (Csörgő R., 61.) – Mervó (Bányai, 82.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
MTK: Balázs J. – Varju (Poór, 82.), Szépe, Nagy Zs., Medgyes S. – Lehoczky (Mezei Sz., a szünetben), Kata (Kovács Mátyás, 85.), Bognár I. – Miknyóczki (Kovács Máté, 75.), Futács Németh K. (Stieber, a szünetben). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Németh E. (12.), Csörgő R. (73.), Mervó (80.) ill. Németh K. (33.), Nagy Zs. (59.), Stieber Z. (63.)

Mérkőzés után a hazai edző értékelt Jeremiás Gergő.

-Nagyon jól kezdtünk. Fél órán keresztül vezettünk a bajnoki osztály legjobb csapata ellen. A folytatásban az MTK főlénybe került, talán nem véletlenül, ha a két csapat játékállományára figyelünk. Mi hibát hibára halmoztunk, 1-3 is lett az eredmény. Szünetben mondtam a fiuknak, hogy az egy pont meg lesz, úgy éreztem, hogy vasárnap este nem volt jobb csapat az MTK.

A másik két Baranya megyei csapat négy ponttal gazdagodott.

BUDAFOKI MTE–PÉCSI MFC 2–2 (2–1)
Promontor utca, 400 néző. Vezeti: Görög Márió (Bede Tamás, Rózsa Dávid)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Margitics (Takács R., 71.), Horgosi, Vaszicsku, Fótyik D., Horváth O. (Kalmár O., 63.) – Csonka A., Adorján K., Kovács D. (Németh M., 71.) – Sós M. (Varga D., 63.), Tischler (Beke, 63.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
PÉCS: Helesfay – Mayer, Rácz L., Katona L., Hadaró – Terbe, Kesztyűs – Makrai (Kónya D., 74.), Nikitscher (Futó, 83.), Harsányi – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Fótyik D. (15.), Horgosi (41.) ill. Margitics (12. – öngól), Harsányi (58.)

HR RENT KOZÁRMISLENY–TISZAKÉCSKEI LC 3–1 (3–1)
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 600 néző. Vezette: Gaál Ákos Asszisztensek: Huszár Balázs, Kiss Balázs
KOZÁRMISLENY: Varasdi  Horváth D., Gál, Turi (Füredi 69.)  Kosznovszky, Tölgyesi  Beke (Kotroczó 52.), Vogyicska (Puska 69.), Bartha, Kirchner (Tóth Z. 94.)  Kulcsár K(Hampuk 69.) Vezetőedző: Tóth László
TISZAKÉCSKE: Antal – Balázs B., Végső, Máté, Farkas N. (Lovas 46.) – Erdei, Szekér (Pongrácz 46), Kiss (Horváth Z. 46.), Gyurján B. (Balajti 57.)  Zamostny, Winkler (Vachtler 75.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Vogyicska (9.), Bartha (20.), Gál (25.), illetve Winkler (15)

Egy hét múlva, augusztus 14-én a PMFC otthonában fogadja Credobus Mosonmagyaróvár csapatát este hét órai kezdettel. Kozármisleny Ajkára utazik, a Szentlőrinc otthonában fogadja 17,30-os kezdéssel a Szeged csapatát.