Diadalmaskodott a PEAC a női kosárladba-bajnokság első mérkőzésén

2022. szeptember 26. 18:47 2022. szept. 26. 18:47

Hasonlóan a tavalyi évadhoz, ezúttal is a Városmajorban kezdte a bajnokságot az NKA Universitas PEAC NB I-es női kosárlabda csapata. Közel egy évvel, szeptember 26-án egy szoros mérkőzésen sikerült fontos győzelmet aratniuk, akkor Csirke Ferenc csapatának. Szombat este sem számíthattak könnyű mérkőzésre, új csapattal, új edzővel és új filozófiával vágtak neki a 2022-2023 évi bajnokságnak. A pécsi gárda az új trénerrel, Jovan Goreccel könnyen vette az első akadályt.

Az NKA Universitas PEAC játékosa, Kiss Virág kezdte a 2022-2023 évi kosárlabda bajnokság pont gyűjtését a nyitó találkozón Budapesten, a TFSE-MTK ellen. A hazai oldalon 5 percen keresztül egyedül Hillsman volt eredményes egy közeli találattal, 2-14. A két pécsi válogatott Kiss és Wentzel, egy-egy triplával is segítette a pontgyűjtést, az Calhoun közelről, távolról és büntetőből is eredményes volt,  az első negyedben, 10 perc után 9-23-as eredmény került a mérkőzés jegyzőkönyvébe.

Már az első negyedben Selcova és Kötő kivételével tíz játékos pályára lépési lehetőséget kapott. A második negyed is Kiss Virág sikeres pontszerzésével kezdődött, a PEAC centerjátékosa 13 perc alatt 11 ponttal terhelte a TFSE zsákját, 9-27. A második negyedben egyik oldalon sem sikerültek a pontszerzések. A TFSE-ben játszó Dúl még két büntetőt is kihagyott. Dúl Terka Zsófia a mérkőzés 18. percében törte meg a hazaiak gólcsendjét, és szerzett pontot a második negyedben 12-34. A második negyedben kevés pont esett, ám a  PEAC így is növelte előnyét, 15-36.
Remekül érzi a kosarat Kiss Virág a pécsi csapatkapitány, öt közeli, három távoli dobással100 százalékos eredménnyel a statisztikában. Azért hozzá tesszük, hogy Virág két büntetőt hibázót.  Azt is láthattuk, hogy hazaiak 16 távoli dobásból nem találtak a kosárba. A PEAC 16 dobásból 15 pontot gyűjtőt 26. perc alatt, 23-48. A harmadik negyedben sikerült először 10 pont felett gyűjteni a hazaiaknak, fél óra után 28-52.

A záró negyedben Dúl távoli dobása esett a kosárba, majd utána egy közelije is beesett, 33-52 a 32. percben. Pusztai is triplát dobott, 36-52 a pécsi vezető edző időt is kért. A vendégoldalon Burdick egy büntetőt bedobott, majd Calhoun közeli dobása ért két pontot, 36-55 a 34. percben. A 34. percben a TFSE játékosa Marshall begyűjtötte 5. hibáját, nem növelheti tovább pontjainak számát. Kiss Virág a 20. pontját gyűjtötte be a találkozó 35. percében büntetőből. A 36. percben hazai oldalon játszó Hillsman is kipontozódott. A TFSE legponterősebb játékosa volt.