A végjátékban győzte le a PEAC a Csata csapatát

2023. február 21. 09:21 2023. feb. 21. 09:21

Bajnoki mérkőzést játszott az NKA UNIVERSITAS PEAC Budapesten, a Ludovika Csata ellen vasárnap este. A sikeres Magyar Kupa mérkőzés után, ahol a négy közé jutás volt a cél, a Csata ellen is a győzelem elérése a feladat, hogy a bajnoki tabellán minél feljebb végezzen a PEAC.

Ludovika Csata - NKA UNIVERSITAS-PEAC 69-71

(23-14, 17-19, 14-15, 15-23)

Remekül kezdte a mérkőzést a Csata. Igaz, az első kosarat Gwathmey gyűjtötte be 0-2. Ezt követően a hazai motor beindult, 4-2, 7-2, 9-2 az eredményjelzőn. Szokatlan eredmény a PEAC-tól. Így gondolhatta a vendégedző is, mert időt kért. A különbség a csapatok pontszerzésben nem változott. A pécsi oldalról jót tett az első 10 perc teljesítményének, hogy Laczkó Sára a dudaszó pillanatában bedobta a második tripláját, így a negyed 23-14-es eredménnyel zárult.

A második negyedben sürüsödtek a cserék. Láthattuk, hogy a Csata kispadja az erősebb a vasárnap esti mérkőzésen. A csereként pályára lépők közül Jáhni Zsófia és Gábor Lili 6-6 pontot gyűjtött. A pécsieknél Katanic egy közelit szórt a zsákba. A 20 perc alatt leginkább a lepattanó szerzésben maradt alul a PEAC. Hazai oldalon 21, a vendégeknél 17 volt az összes lepattanó szedés. Eladott labdák tekintetében is a hazaiak voltak a jobbak, 7 és 8 volt a mérleg 20 perc után, a félidei eredmény, 40-33.

A hosszú szünetben a pécsi vezetőedző feltételezhető módon fejmosásban részesíthette lányait, az NKA UNIVERSITAS PEAC játékosait. A vendégek oldalán sokkal jobban szaporodtak a pontok, mint a hazaiaknál. Kiss Virág válogatott formáját vette elő a második félidőre és szórta a pontokat, 12 találat a neve mellett. A másik oldalon a kispadról érkezett Jáhni Zsófi, aki az előző bajnoki évben a PINKK centere volt, ő dobta a legtöbb pontot, 13-at. A Csata kezdő ötöséből Fuehring triplát szórt és ismét a vendéglátók vezettek, 52-48-ra a 29. percben. Jáhni nem tudott hibázni, két büntetője is a zsákban, 30 perc után, 54-48.

Az első kipontozódott játékos Barnai Judit a 35. percben, hazai oldalról. A 4-5-ös poszton játszó játékos legjobban lepattanó szerzésben vette ki részét. A 38. perc közepén 67-66. A 40. percben Gwathmey közeli dobása kettő pontot ért, 67-68. Az amerikai idegenlégiós még dobhatott egy büntetőt is, 67-69 az eredményjelzőn. Gwathmeynek oda ütöttek, dobhat a bedobó játékos két büntetőt, Mindkettő dobás sikeres, közben a hazaiak is szerezetek két pontot, 69-71. Vendég idő kérés 6 másodpercek a mérkőzés vége előtt. Két eladott labda mindkét oldalon, a mérkőzés eredménye nem változott, 69-71.