Emberhátrányban mentett pontot a PMFC a Siófok ellen

2024. február 5. 10:00 2024. feb. 5. 10:00

Elkezdődött a tavaszi szezon NB II-es labdarúgó-bajnokságban. Vasárnap kora délután a PMFC a Siófok együttesét fogadta. A Balaton-parti együttessel eddig 42-szer találkoztak a pécsiek a bajnokságban, ebből 27 mérkőzés az NB I-ben, 15 összecsapás pedig a második vonalban ért véget. Mindkét osztályt figyelembe véve az összesített mérleg 15 pécsi siker, 13 döntetlen és 14 siófoki győzelem. Vasárnap a döntetlenek száma 14-re módosult, 90 perc után 2-2es végeredményt könyvelhettek el a csapatok.

A labdarúgó NB II 19. fordulójában az idény eddigi leggólgazdagabb meccsét játszotta a PMFC, ráadásul az a sorozat is megszakadt, hogy a Pécs találkozóin csak az egyik csapat szerez találatot. Ezúttal a hazaiaknak és a Siófoknak is sikerült kettőig jutnia, így viszont osztozniuk kellett a pontokon. A Pécs 4-2-3-1-es, a Siófok 3-4-2-1-es felállásban indította a játékot. Az első negyed óra is eltelt, amikor a PMFC egy kissé megdolgoztatta a Siófok kapusát, Wintert. Ezt követően azonban már nem kellett sokat várni a gólra, gólokra. Előbb egy kiugratás végén a hazaiak kerültek előnybe a 21. percben: Harsányi elegánsan átemelte a vendégek portását. 1–0.  A 27. percben Takács Zsombor  hozott össze egy tizenegyest a vendégeknek, Gyurkitsot vágta fel a tizenhatoson belül. Kitl Miklós magabiztosan lőtte a büntetőt a bal alsóba, 1-1. A 33. percben újra a belső védő hibájából, egy rövid hazaadás miatt Németh Barnabás megfordította az állást.1–2 A 88. percben a pécsiek másik belső védője, Pejovic csapott le a labdára az ötösön, és a jobb alsóba bombázott. 2–2

Egy kemény ütközést követően az idegek forrni kezdtek a vendégeknél, de a lökdösődésből a Pécs jött ki rosszabbul, hiszen Hadarót zuhanyozni küldte a játékvezető. Így emberhátrányban fejeződött be a hazai gárda a PMFC-Siófok labdarugó mérkőzést.

PÉCSI MFC–BFC SIÓFOK 2–2 (1–2)

PMFC: Helesfay – Terbe, Takács Zs., Pejovic, Majnovics (Hadaró, 83.) – Szeles (Krausz, 71.), Hudák (Vas, 83.) – Harsányi, Bukovics, Szabó M. (Miknyóczki, 60.) – Gera (Rácz B., a szünetben).  Vezetőedző: Kulcsár Árpád

SIÓFOK: Winter – Varjas, Hegedűs J., Vékony – Svedjuk (Szedlár, 83.), Kitl, Kovács B., Varga Bence – Major G., Németh B., Gyurkits (László D., 71.). Vezetőedző: Vukmir Dragan

Kulcsár Árpád, a PMFC vezetőedzője: Nehéz mit mondani, sok dolog kavarog a fejemben. A bajnokság első tavaszi fordulójában csapatok taktikájáról nehéz lenne beszélni, hiszen majd minden együttes változtat a keretén. A mérkőzés elején rúgtunk egy gólt, rajzolni sem lehetne szebbet az akciónál. Majd kaptunk két gólt, ami akár sokkolhatta volna a fiúkat, de nem estek szét, mentek tovább előre és egyenlítettek. A hibákat láttuk, például többször bátortalanok voltunk. Folyamatosan a támadásaink erősítésén dolgozunk. Úgy láttam, hogy a cserék hozzá tudtak tettek ahhoz, hogy ikszre hozzuk a mérkőzést.