Kiesett a PEAC a Magyar Kupából

2024. március 13. 09:10 2024. márc. 13. 09:10

Az NKA Universitas Pécs NB I-es női kosárlabda csapata három nap után ismét a Vasas Akadémia ellen lépett pályára Pécsett. A bajnokságban elért siker után Jovan Gorec tanítványainak a Magyar Kupában nem sikerült az ismétlés.

A fővárosi csapat folytathatja a hétvégén Győrben a Killik László Női Magyar Kupa négyes döntőjében.

Alig ért véget a két csapat pasaréti összecsapása, újra megküzdhettek egymással az NKA kosarasok a Vasas ellen. A bajnoki pontok helyett a kupa került előtérbe.

A szerb mester most is a tavalyihoz hasonló „akcióra” készült csapatával, az előzetes nyilatkozatában arról beszélt, hogy mindent meg fognak tenni azért, hogy a legjobb négy közé jussanak a Magyar Kupában. Milos Pavlovic nagyon vár egy erős csapat elleni bravúrgyőzelmet az övéitől, és szerinte ez hatalmas motivációval valóra is válhat.

Az NKA Universitas Pécs tavaly ezüstérmes lett a Magyar Kupában és idén is az a cél, hogy ott legyenek Győrben a március 16-17-én, szombaton és vasárnap megrendezésre kerülő négyes döntőn. A pécsi szurkolók bánatára Pécs nem jutott a négyes döntőbe.

Mérész büntetőkkel kezdődött a pontgyártás. Smailbegovics és S. Walace távolról is betalált, 12-9 a 4. perc elején. A 6. perc végén már kispadról érkezett az ötös volt a pályán a 6. percben, 18-14. A hátra lévő 2 percben Kiss Angelika 2 büntetője ért pontot, és Smaibegovics újabb triplát szórt a zsákba, 23-14 az első negyed végén.

A második negyed Allen a Vasas játékosának labda eladásával kezdődött. Csapata 11 perc alatt már 5 alkalommal vesztett labdát. A 12. percben ismét Allen a szereplő 2 büntetőt dobott a pécsi zsákba, a folytatásban Tadics szerzett pontot, a 14. percben 25-24. A vendégek mestere 16. percben 32-29 időt kért. Vendégoldalon Budacsik termelte a pontokat, 10 pontot gyűjtött a 18. percig, 34-31.

A 23. percben átvette a vezetést a Vasas, 47-48. Lepattanó labdák szerzésben remekelnek a vendégek, 28-nál tartanak. A hazaiak 20-nál. A 25. percben 48-50 és időt kértek a vendégek. A 27. percben ismét a NKA van jobb helyzetbe, 51-50 az eredményjelzőn. A budapesti csapatból Budácsik Dorottya parádézik ponterőségével, 28 perc alatt 19 pontnál tart, 56-55. Gellei triplát dobott, 56-60 a 29. percben és pécsi időkérés. Weninger közelről gyüjtött 2 pontot, 61-61 a negyed végén.

Gond van a hazai oldalon. A vendégek lendülete nem kar megtörni, a második negyedben elkezdték ledolgozni a hátrányukat. A 36. percben 67-79. Jovan Gorec folyamatosan cserél. A hibák nem szüntek. Első sorban a dobó százalék a várakozás alatti. A záró percben büntető dobások sokasodnak mind két oldalon, ám az eredmény nem fordult meg. 75-86, 40 perc után. A Magyar Kupa négyes döntőjébe a Vasas csapata került.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

NKA Universitas Pécs–Vasas Akadémia 75–86

(23–14, 12–20, 26–27, 14–25)

PÉCS: M. Williams 1, Laczkó, Wallace 15/3, Mérész 1, P. Williams 6.
Csere: Szmilbegovics 19/15, Kiss A.11, M. TADIC 17/6, Weninger 5 Olawuyi, Simon Zs.
Edző: Jovan Gorec

VASAS: Taylor 10/3, Allen 19/3, Tóth O. 6/3, Jáhni 3, Budácsik 21/6.
Csere: Boros B. 5, Szerencsés, Madár K., Madár E.13/3, Salamon 4, Gelei 5/3.
Edző: Milos Pavlovics

Jovan Gorec, az NKA vezetőedzője: Jelen helyzetben nincs más lehetőségünk, mint felállni a padlóról, készülnünk kell az alapszakasz utolsó mérkőzésére, azt követően pedig a rájátszásra.

Milos Pavlovics, a Vasas vezetőedzője: Többször is apróságok döntöttek a Pécs ellen, amikor közel voltunk hozzá a bajnokságban. A kupában ezúttal okosan, agresszíven, taktikusan kosárlabdáztunk, így értük el ezt a nagy sikert.