Csirke Ferenc hozta a sikert

2024. február 4. 11:35 2024. feb. 4. 11:35

Közeledik az alapszakasz hajrája, ilyenkor pedig minden egyes meccs még fontosabb, mint a bajnokság korábbi időszakában. Ezért a nagy akarásban sok hiba csúszott mindkét fél játékába, az NKA Universitas Pécs - Zalakerámia KK, férfi NB I-es kosárlabda mérkőzésen szombat este, Pécsen, az NKA Arénában.

Az NKA férficsapata hosszú hetek óta hullámvölgyben volt, és a vezetőedző, Goran Tadics távozása tovább nehezítette a helyzetüket. A ZTE elleni meccsen azonban úgy tűnt, hogy bejött a váltás, hiszen az új mester, Csirke Ferenc sikerre vezette a csapatot, aki egyelőre ideiglenesen vette át a csapat irányítását. Az NKA lendületes játékkal kezdte a mérkőzést, jól összehangolt védekezéssel és hatékony támadásokkal. Az első negyedben megszerzett egy magabiztos, 13 pontos előnyt, és a második negyedben tudta fokozni a tempót hazai gárda, a nagyszünetre 54-38-as előnnyel vonultak. A második félidőben Csirke Ferenc ügyesen használta az NKA rotációját, lehetővé téve a fiatal játékosok számára is a szereplést. Az NKA végig magabiztosan tartotta előnyét, és végül győztesen hagyta el a pályát. Csirke Ferenc tehát jól vizsgázott az NKA Universitas Pécs csapatának kispadján, de a következő napokban eldől, folytatja-e az edző, vagy érkezik új szakember a csapat élére. A végeredmény 93-81 lett.

NKA Universitas Pécs–Zalakerámia ZTE KK 93-81 (27-14, 27-24, 22-26, 17-17)
Kosárlabda-NB I., férfiak.

NKA Universitas Pécs: Nikolics 12/3, Kovács P. 11/6, Scherer 3/3, DURMO 14, MANJGAFICS 27/9. Cs.: Walker 10, Benke 2, Lados 5/3, Kerpel-Fronius 7, Herger 2. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 13/6, Csátaljay 5/3, PAIGE 18/9, TÓTH Á. 18, Osztojics 12. Cs.: Németh 1, Mishula 9/3, Szalai, Keller 5/3, Csuti. Vezetőedző: Matthias Zollner.