Tükörsimán nyert a PVSK-Veolia

2023. november 18. 00:31 2023. nov. 18. 00:31

A tavaly Zöld csoportot nyerő MEAFC érkezett pénteken a Szamosi Nándor Sportcsarnokba Miskolcról, hogy bajnoki mérkőzést játsszon a Piros csoportban a PVSK-Veolia ellen. A Miskolc csapata 5/3-as mutatóval a tabella hatodik helyét foglalta el a mérkőzés megkezdése előtt, úgy hogy legutóbbi három bajnokiját megnyerte. A találkozó előtt nehéz mérkőzésre számítottak az érintettek. Negyven perc után kiderült, hogy a két együttes nem volt egy súlycsoportban.

Horti Bálintra ezúttal nem számíthatott szakmai stáb. Mindehhez hozzájött még, hogy a Miskolc kifejezetten agresszívan kezdte a meccset, miközben a hazaiak sorra puskázták el a lehetőségeiket. Amikor azonban végre megtört a jég, úgy nézett ki, hogy felszabadultak pécsi játékosok. Ez még az első negyedben nem annyira volt látványos, a másodikban viszont már az történt a pályán, amit Bíró Olivérék akartak. Igazi vezérként, csapatkapitányként gyártotta a pontokat, az pedig külön öröm volt, hogy Ravasz Márk két csodás triplával jelentkezett ebben a játékrészben – ráadásul már az első tíz percben is volt egy hármasa. A PVSK nagyon érezte a gyűrűt közelről és távolról is, a félidő vége előtt már érződött, hogy a miskolciak beleszaladhatnak a késbe. Húsz perc után 56-39 volt az állás.

Az utolsó tíz perc már csak formalitásnak tűnt. Antóni, Molnár és Micsovics sorra szerezte a labdákat, és egymás után dobálták a könnyű kosarakat. Menet közben Ravasz megdobta negyedik tripláját is, de Harka és Lázár is értékes pontokat tett be a közösbe. Az utolsó percekhez érve már csak az volt a kérdés, hogy meglesz-e a 40 pontos differencia. A száz dobott pont kérdése már a 34. perben eldőlt, amikor Micsovics közelről betalált a miskolci zsákba, 100-65. Az előzetesen nehéznek tűnő, és kicsit nehézkesen induló bajnoki vége így gálaelőadás lett. A pécsi együttes ezzel a 41 pontos sikerrel őrizte meg veretlenségét és továbbra is magabiztosan vezeti a Piros csoportot.

PVSK-VEOLIA- MEAFC-Miskolc 115-74
(26-22, 30-17, 31-24, 28-11)

PVSK-Veolia: Micsovics 13, Németh A. 5, Plézer 6/6, Bíró O. 16/6, Mokánszki 16/6. Cs.: Antóni 14/3, Molnár M. 7, Halász 11, Ravasz 12/12, Frank 10/6, Harka 2, Lázár 3/3.
Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

MEAFC-Miskolc: Tóth B. 12, Kozák M. 4, Velkey 5/3, Ragályi 4, Czirbus 13. Cs.: Kozák B. 8, Pintér 6/3, Gerőcs 3, Lippai 8, Sándor B. 8/6, Gadus, Debreczeni.
Vezetőedző: Váczi Péter