Háromból három

2024. augusztus 12. 16:47 2024. aug. 12. 16:47

Az NB II-be felkerült Szentlőrinc dicséretesen kezdte a 2024-2025 évi bajnokságot. A harmadik fordulóban a Mezőkövesd otthonában győztek. Az előző esztendőben még az élvonalban játszó együttes ellen, a PMFC-től igazolt Tóth Gábor Kristóf két gólt is rúgott.

Zsinórban harmadik győzelmét aratta a Merkantil Bank Liga NB II. 3. fordulójában a Mezőkövesd otthonában a Szentlőrinc. Az első félidő egyetlen találatát Szekszárdi Tamás szerezte, majd a szünet után gyorsan egyenlítettek a hazaiak, de kétszer is volt rá válaszuk: először Tóth-Gábor Kristóf értékesítette a vendég büntetőt, majd Dinnyés Olivér egy pazar góllal állította be a 3-1-es végeredményt!

Végeredmény: Mezőkövesd Zsóry FC - Szentlőrinc 1-3 (0-1)

Gólszerzők: Bartusz (48.), ill. Szekszárdi T. (37.), Tóth-Gábor (54. - büntetőből), Dinnyés (70.)

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–SZENTLŐRINC 1–3 (0–1)

MEZŐKÖVESD: Winter – Kojnok (Kállai K., a szünetben), Takács B. (Cibla, a szünetben), Bora, Zachán (Vajda S., 60.) – Zvekanov, Posztobányi (Harsányi I., 67.), Varjas Z., Krausz R. (Cseri T., a szünetben) – Bartusz, Bányai P. Vezetőedző: Tóth Mihály

SZENTLŐRINC: Gyurján – Stifter (Papp Cs., a szünetben), Szekszárdi T., Dinnyés O. (Keresztes B., 75.), Szekszárdi M., Rab – Kesztyűs, Hajdú R. (Bíró D., 69.), Nagy R. (Medgyesi M., 41.) – Tóth-Gábor K., Heles. Vezetőedző: Waltner Róbert

Gólszerző: Szekszárdi T. (0–1) a 40., Bartusz (1–1) a 48., Tóth-Gábor (11-esből, 1–2) az 55., Dinnyés (1–3) a 70. percben

Tóth Mihály: – Nem lepett meg a Szentlőrinc, a baj az, hogy saját magunkat sikerült meglepnünk. A fordulópontoknál jobb volt az ellenfél, ám nemcsak a döntetlen, hanem a győzelem is benne lehetett volna ebben a mérkőzésben.

Waltner Róbert: – Az első félidőben az ivószünet után nagyon jól játszottunk. Nem volt egyszerű feladatunk, de jó úton haladunk.