A tizenötödik győzelmét gyűjtötték be a párducok Budapesten

2024. január 22. 09:13 2024. jan. 22. 09:13

Kosárlabda- NB I. B Piros csoport 16. fordulóját Budapesten, a TF ellen játszotta le a PVSK-VEOLIA. Hullámvölgy és hullámhegy jellemezte a találkozót. A második negyedben 31-17, a harmadik felvonásban, 9-23 az eredményjelzőn. A PVSK számára a legfontosabb volt a győzelem elérése és, hogy elkönyvelhessék a 2023-2024. évi bajnokságban a 15. győzelmüket, ami sikerült is.

A mérkőzés elején Bíró Olivér vezérletével hamar előnybe kerültek a pécsiek. A jó dobásokat Molnár, majd Antóni is folytatta kintről. Az első negyed teljesen rendben volt. Alig-alig akadt eladott labda a vendég oldalon. Tíz perc után kilenc ponttal vezetett a PVSK.

Aztán a második negyedben a hazaiak vették át a vendégek dobó kedvét. A hazaiak elkezdték dobálni az extra kosarakat – 10 méteres tripla, egykezes zsákolások. Ahogy teltek a percek, úgy lettek egyre bizonytalanabbak a párducok. Ekkor már hiába is próbálkoztak a triplavonalon túlról, minden kísérletük lejött. A TF közben nem csak feljött a nyakukra, de a vezetést is átvette. A 45-40-es hazai vezetés megérdemelt volt a nagyszünetben, hiszen a budapesti fiatalok 31-17-re húzták be a második játékrészt.

A szünetben Szekulovics mester helyre tehette a csapatot. Elkezdték villámgyorsan gyűjtögetni a duplákat, amiben Micsovics és Bíró jeleskedett – és közben az is látható volt, hogy a triplákat nem is erőltetik. Mintha belátták volna, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Ebben a negyedben csupán 9 pontot engedélyeztek ellenfelüknek. Az öt pontos félidei hátrányból kilenc pontos előnyt csináltak, így az utolsó negyedben csak arra kellett figyelni, hogy őrizzék a különbséget a pécsiek. nehogy elszúrjuk ezt.

TF-BUDAPEST - PVSK-VEOLIA 70-81

(14-23, 31-17, 9-23, 16-18)

TF-Budapest: Szanyi, Dancsecs 22/9, Szántó 4, Karosi 16/6, Anda 12. Cs.: Kelenföldi 11/3, Gémes, Simon 5/3, Farkas.

Vezetőedző: Beák Gábor.

PVSK-Veolia: Micsovics 20/3, Németh A., Plézer 6, Bíró O. 15, Horti 4. Cs.: Molnár M. 4/3, Mokánszki 15, Radó, Antóni 5/3, Frank 10/3, Ravasz, Harka 2.

Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.