Győzelemmel zárta a bajnokságot a PMFC

2023. május 22. 08:22 2023. máj. 22. 08:22

Nagyarányú győzelmet ért el a PMFC a Dorog ellen az NB II-es labdarúgó bajnokságban. Sikerült a visszavágás, amikor a 19. fordulóban a pécsiek veretlenségi sorozata szakadt meg Dorogon. A PMFC csapatának több hónap után sikerült otthonában nyerni 3-0-ra.

A labdarúgást kedvelők sokan emlékezhetnek arra, hogy 2020-ban, amikor visszajutott a PMFC a másodosztályba, az első mérkőzésüket a Doroggal játszották, ráadásul fantasztikus rajtot véve itthon 4-0-ra győzték le ellenfelüket, majd az idegenbeli visszavágón is megismételték ezt a teljesítményt. Nem sok hiányzott, hogy vasárnap este is ilyen eredmény kerüljön a jegyzőkönyvekbe. Megtudtuk, hogy egy játékos sérült, kettő sárgalapos eltiltás miatt nem léphetett pályára és egy piros laposnak is pihenni kellett.

A mérkőzésre a játékoskijárónál nem csak a labdarúgók tűntek fel, 11 kutya is érkezett a kezdő körbe. Elmondták, hogy ezzel a felelős állattartásra, és az örökbe fogadásra szeretnék felhívni a figyelmet a Pécsi Morpheus Állatmentő Alapítvánnyal közösen.

A 10. percben Bukovics passzolt Svedjukhoz, a pécsi védő az ellenfél térfelének közepén elfutott és a tizenhatos jobb vonalánál a védők közül, középmagasan a tökéletesen érkező Tóth-Gáborhoz továbbította a játékszert. A házi gólkirály két méterről hatalmas erővel bombázta a kapuba. A háló bizonyította, hogy jó anyagból készült, mert nem szakadt ki. 1-0

Az 58. percben Szabó Máté lépett ki a baloldalon a védők közül, majd finoman jobbal a bal alsóba helyezte a labdát a kirohanó vendég kapus, Tulipán mellett, 2–0.

A 61. percben Tóth-Gábor szelídítette meg a labdát a tizenhatos előterében, majd Kocsis Bence elé passzolt, aki tolt rajta egyet, majd estében a jobb alsóba lőtt. 3–0

PÉCSI MFC–DOROGI FC 3–0 (1–0)
Pécs, PMFC Stadion, 500 néző. Vezette: Molnár Attila (Vörös Dániel, Bertalan Dávid).
PMFC: Helesfay – Svedjuk (Miklós, 83.), Krausz, Pejovics, Majnovics – Terbe, Kesztyűs – Kocsis B. (Kártik, 83.), Bukovics (Kövesdi, 55.), Szabó M. (Harsányi, 73.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám

DOROG: Tulipán – Barna (Nagyházi, 63.), Hesz, Gyurácz, Preklet (Kovács O., 73.), Papp Máté – Lénárth, Szerencsi – Kruncz (Selmeci, a szünetben), Vígh Á. (Magyari, a szünetben), Papp Marcell (Szedlár, a szünetben). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Tóth-Gábor (10.), Szabó M. (58.), Kocsis B. (61.)