Megszakadt a PMFC sikersorozata

2022. december 7. 09:02 2022. dec. 7. 09:02

Hétvégén, a 2022-2023 évi NB II-es labdarúgó bajnokság zárófordulójában, a tabella utolsó helyén kullogó csapat, a Dorog megszakította a PMFC veretlenségi sorozatát. A Pécs 18 forduló alatt győzelmekkel és döntetlenekkel szórakoztatta a szurkoló táborát. A mecsekaljai gárda az NB-s bajnokságokban egyedüliként őrizte a veretlenséget. A remek szériát Szedlár Zoltán Dorogon megtörte.

A második helyezett PMFC úgy lépett pályára a Buzánszky Jenő stadionban Dorogon, hogy a 19. fordulón kel túl lenni és a félszezon veretlenül lesz lejátszva. A legalkalmasabb, ellenfél volt a sereghajtó a Dorog.

Sokáig csak gyűrték egymást a csapatok, majd bő fél óra elteltével , a 36. percében Szedlár Zoltán kilőtte a jobb alsó sarkot, megszerezve ezzel a vezetést a hazaiaknak (1–0). A szünet után próbálkozott a Pécs, de hiába. Aztán a hajrában a vendégeknek sikerült betalálni, ám Harsányi István gólját kapustámadás miatt nem adta meg a játékvezető.

Végül kihúzta a Dorog a végjátékot kapott gól nélkül, de hiába nyert, így is maradt a tabella utolsó helyén. A Baranya megyei piros-feketék veretlenségi sorozata tehát 18 mérkőzés után megszakadt, ám ennek ellenére továbbra is feljutó helyen állnak, s így is bőven felülmúlták a 2020–21-es idényben elért 11 meccses veretlenségi szériájukat – az előző évad rekordjától azért elmaradtak, amikor a Vasas 23 találkozón át nem kapott ki.

DOROGI FC–PÉCSI MFC 1–0 (1–0) –
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Becséri Gergely)
DOROG: Borsos V. – Barna G. (Berkó, 90+2.), Kárász, Kovács O., Gyurácz, Papp M. – Lénárt, Sztojka, Szedlár (Magyari, 75., Paudits, 90+3.) – Szerencsi (Vígh Á., 75.), Szalai J. Vezetőedző: Marián Sluka
PMFC: Helesfay – Svedjuk (Kónya D., 67.), Rácz L., Szeles T., Hadaró (Hegedűs M., 81.) – Terbe – Gera Z. (Kövesdi, 81.), Kesztyűs B., Nikitscher (Kocsis B., 67.), Harsányi I. – Tóth G. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Szedlár (1–0) a 36. percben

Marián Sluka: Büszke vagyok a csapatra, hogy ilyen jó ellenfelet sikerült legyőzni. Nagy akarattal és koncentrációval futballoztunk, megérdemelten nyertünk.
Weitner Ádám: Az első félidőben a Dorog szervezetten védekezett, az ellentámadásai veszélyesek voltak, az egyikből meg is szerezte a vezetést. Fáj, hogy így szakadt meg a veretlenségi sorozatunk, mert úgy érezzük, szabályos góltól fosztott meg minket a játékvezető.

A Kozármisleny bravúros győzelmet aratott otthonában a Siófok ellen

KOZÁRMISLENY–BFC SIÓFOK 4–0 (1–0) –
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 400 néző. Vezette: Katona Balázs (Bornemissza Norbert, Garai Péter)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke (Guth, 84.), Gajág, Füredi, Turi – Kosznovszky, Tölgyesi (Szabó D., 84.), Vajda R. (Nagy E., 84.), Bartha L. – Kirchner (Kulcsár K., 65.), Vogyicska Balázs (Kotroczó, 57.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Vágó G. (Nagy-Kolozsvári, 71.), Varga B., Debreceni Á. – Varjas Z., Krausz (Szakály A., 80.) – Major G., Nyitrai (Dénes Cs., 62.), Balogh B. (Pataki Z., 62.) – Horváth P. (Farkas B., 62.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Gajág (1–0) a 41., Vajda R. (2–0) a 46., Kotroczó (3–0) a 65., Vajda R. (4–0) a 82. percben

Szekeres Zoltán: – Az elmúlt hetekben balszerencsések voltunk, de a Siófok ellen eredményesen játszottunk.
Domján Attila: – Néhány hete rossz sorozatban vagyunk, a legutóbbi négy bajnokin mindössze egy pontot szereztünk. A legnagyobb helyzeteinket sem értékesítjük, ha pedig az ellenfél átlépi a felezővonalat, gólhelyzetbe kerül.

A Szentlőrinc a végjáték alatt engedte el a három bajnoki pontot

SZENTLŐRINC–KAZINCBARCIKA SC 1–1 (0–0) –
Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 300 néző. Vezette: Kovács Imre (Aradi József, Sinkovicz Dániel)
SZENTLŐRINC: Prokop – Tamás L., Havas, Keresztes B. – Rétyi (Bányai, 88.), Németh E., Daróczi, László D. – Vidnyánszky (Lénárt, 84.), Szabó M. (Mervó, 84.) – Grumics (Filipovics, 69.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
KAZINCBARCIKA: Megyeri II Gábor – Szemere, Ur, Horváth M., Süttő – Puska (Kállai Z., 61.), Ádám F., Hleba, Szabó B. (Székely D., 73.), Kurdics (Heil, 84.) – Pálinkás (Takács T., 61.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Keresztes B. (1–0) 56., Kállai Z. (1–1) a 78. percben

Jeremiás Gergő: – Az első félidőben nagyszerűen játszottunk, akadtak is helyzeteink, de gólt nem szereztünk. A második játékrész kiegyenlítettebb volt, feljavult a vendégcsapat. Az egy pont ugyan nem jó, de legalább megtörtük a rossz sorozatunkat, az utóbbi öt bajnokin ugyanis vereséget szenvedtünk.
Varga Attila: – Igazságos a döntetlen, mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést.