Hat perc alatt három gólt kapott a PMFC

2024. február 12. 20:37 2024. feb. 12. 20:37

Vasárnap délután az NB II-es labdarúgó tabella 7. és a 8. helyén álló együttes küzdött meg egymással. Az előrébb álló Kazincbarcika elvitte a három pontot Pécsről, 3-0 ra nyertek a vendégek a Stadion utcában, ritkán látott kevés néző előtt,

A 2024-es esztendő második hazai bajnoki mérkőzését játszották a csapatok. A PMFC a Kolorcity Kazincbarcika SC együttesét fogadta a Merkantil Bank Liga 20. fordulóban. A borsodi kék-sárgákkal eddig ötször találkoztak a másodosztályban a pécsiek. Ezek során két pécsi győzelem és három döntetlen született, a gólarány pedig 7-4 a PMFC javára. Csábi József alakulata a téli felkészülés alatt öt előkészületi találkozót játszott le, az Ajka elleni 2-1-es vereség után a Tiszakécskével 1-1-es döntetlenre végeztek, majd 1-0-ra nyertek a Budafok vendégeként. Az észak-magyarországiak ezt követően 1-1-et játszottak a Tiszaújvárossal, míg a főpróbán a Kassától kaptak ki 2-1-re.

Mérkőzés előtt a vezető edző, Kulcsár Árpád arról beszélt, hogy nem a legjobb előjelekkel készültek a találkozóra. Egy betegséghullám végigsöpört a szakmai stábon, valamint Rácz, Hadaró és Krausz eltiltása miatt több meghatározó játékosra sem számíthattak.Feforgatott csapattal lépnek pályára a Kazincbarcika ellen, amely egy zártan védekező, rendkívül masszív csapat, ebből is fakad, hogy szoros mérkőzéseket játszanak – folytatta tréner. – Nehéz lesz feltörni a védelmüket, azonban már bebizonyították, hogy ilyen esetekben is képesek ellenfél mögé kerülni.

A mérkőzés 6 perc alatt eldőlt, amikor a Kazincbarcika három gólt is rúgott Helesfay Donát kapujába. a 61. percben szereztek vezetést a vendégek. Kazincbarcikai játékos, Kotula futott el a bal szélen, közel 30 métert sprintelt, beadása az ötös hosszú sarkán álló Pintét találta el, aki a jobb felső sarokba jutatta a labdát, 0-1

A 64. percben a borsodiak tovább növelték előnyüket.

Egy szabadrúgást követően Pethőhöz került a labda. Arra is volt ideje, hogy a tizenhatoson belül jobbra tegye, majd elemi erővel kilőtte a hosszú felsőt, 0-2. Megjegyezzük, hogy öt védő csak nézte a támadást. A 67. percben a vendégek bebiztosították sikerüket. Szeles jobb oldalon keresztbe adta a labdát, ami nem sikerült. Csatárihoz került a labda a pécsi térfél közepén, aki a tizenhatos előteréből nagy erővel kilőtte a jobb alsó sarkot, 0-3.

PÉCSI MFC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–3 (0–0)
Pécs, PMFC Stadion, 300 néző. Vezeti: Gaál Ákos (Király Zsolt, Kiss Balázs).
PMFC: Helesfay – Terbe, Takács Zs., Pejovics, Majnovics – Szeles (Bachesz, 75.), Hudák (Tóth-Gábor, 63.) – Harsányi (Vas, 60.), Bukovics, Miknyóczki – Rácz B. (Szabó M., 75.). Vezetőedző: Kulcsár Árpád

KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Szekszárdi, Heil, Papp M. (Dobozi, 70.), Kotula – Székely (Ternován, 20.), Csatári, Kártik (Pekár, 70.), Süttő (Csilus T., 78.) – Pethő (Gante, 78.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József