Visszatalált a PVSK-Veolia a győztes útra

2023. február 5. 12:12 2023. feb. 5. 12:12

Egy fájó, Vasas elleni vereség után, hazai környezetben, könnyed játékkal tudott javítani a pécsi együttes az NB I. B Piros csoportjában, a sereghajtó Veszprém ellen.

A Veszprém eddigi teljesítménye alapján rossz pozícióban van, de az utolsó meccsét a Nagykőrös ellen meg tudta nyerni. A vendégek ismételten meglepetésre készültek, de ez végül elmaradt és a PVSK nagy arányú győzelmet ért el.

A mérkőzés előtt Bán Gábor ügyvezetőtől megtudtuk, hogy felbontották Kocsis Zalán szerződését. A 25 esztendős kosaras ebben a szezonban tíz bajnoki mérkőzésen lépett pályára a PVSK színeiben, amelyeken 4,7 pontot, 1,5 lepattanót és 1 gólpasszt átlagolt. A játékos Salgótarjánba igazolt.

Biró Levente kezdte a pontok gyűjtését az első negyedben Kis Attila Raul triplával válaszolt
2-3 az első perc végén. A folytatásban Juhos Levente és Harler Chase dobott 10-10 pontot. A
vendégeknél Orgona tudott csak eredményesen dobni. A végjátékra mindkét együttes 1-1 játékost hagyott a pályán a kezdő ötösből. Az első negyed 34-18-as eredménnyel zárult.

A második negyed elején nehezen született meg az első pont. A veszprémi Madár András
távoli dobása esett a gyűrűbe, a 13. perc elején, 34-21. Ismét gólcsend és vendég közeli, Kis
volt eredményes. A pécsieknél Horti Bálint a 14. percben dobott egy közelit 36-23. Naményi
Márk a vendég együttes vezető edzője szokástól eltérően a kispadról érkezőknek adta a több
játékpercet, ám a különbség a két csapat között így is nőtt, a 17. percben 52-29 volt az állás. A hosszú
szünet előtt az eredményjelző tábláról már leolvashattuk, hogy nem volt egy súlycsoportban a
két csapat. A nagyszünetben 63-43 volt az állás.

A vendégeknél Szabó Péter nagyon vigyázott arra, hogy a PVSK ne nagyon szórja meg a
Veszprémet. Sorra estek a dobásai a pécsi zsákba, 21 játékperc alatt 15 pontnál tartott. Hazai
oldalon az amerikai Harler közel 90 százalékos pontossággal dobott közelről távolról, a 25.
percben 26 találattal vitézkedett. A negyed záró pontját Szeifert Zalán dobta távolról, 92-63,
30 perc után.

A záró negyed Orgona Gergő büntetőjével kezdődött. Kettőből egy ért pontot. A 32. percben
Antoni Csanád Zoltán közelijével a PVSK már 100 pontnál tartott. Az eredményjelzőn 100-69 állt ekkor. A hazaiak lepattanó szerzésben is eredményesek voltak, támadóban és védőben egyaránt. A
vendégek eladott labdáinak száma duplája volt, mint a pécsieké. A VEOLIA mestere minden
benevezett játékosnak fontos játékperceket biztosított. A 17 éves Radó Ádám is pályára lépett. A 4-5-ös poszton játszó 201 centi magas játékos 5 ponttal iratkozott fel a gólszerzők közé. A
mérkőzés pontesővel zárult 116-80-ra nyert a pécsi együttes.

PVSK-Veolia: Bíró L. 6, Harler 26/9, Molnár M. 7/3, Tóth N. 6, Juhos 14. Cs.: Halász 10/6, Bor 6, Horti 10, Bíró O. 5/3, Antóni 17/9, Kalmár 4, Radó 5. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Veszprém KK: Szabó P. 18/12, Madár 7/3, Vértes 3, Kis 6/3, Orgona 14. Cs.: Ratiani 21/9, Birkás 8/6, Szeifert 3/3, Varga.